Atlas Material Testing Solutions

Atlas Material Testing Solutions

100 yıldan fazla bir süredir Atlas, şirketlerin ürünlerinin dayanıklılığını test etme yöntemlerindeki yeniliklere öncülük etmektedir.

1915’teki ilk cihazımız olan – güneşin kumaş üzerindeki soldurma etkisini simüle eden Solar Determinator – günümüzün kapsamlı hava durumu test cihazları ve test servisleri ağına kadar hep aynı şeye odaklandık:

“Müşterilerimize, ürünlerinin ne kadar sürede yaşlanacağını belirlemek için en gelişmiş teknoloji ve ileri test çözümleri sunmak. Sonuç olarak, üerticininnihai hedeflerine ulaşabilmesini sağlamak: kaliteli ürün, rekabet avantajı, ürünü daha kısa sürede pazara ulaştırmak”,

Atlas’ın şirket merkezi ve uluslararası kabul görmüş Weather-Ometer®, Xenotest® ve SUNTEST® test cihazları serisi için üretim tesisleri, ABD’de bulunan Illinois – MountProspect’te, Avrupa ayağı ise Almanya – Linsengericht’tedir.

Atlas MaterialTestingTechnology’nin, hava şartları test cihazları ve iç-dış ortam testleri, müşteriye özel çözümleri, danışmanlık hizmetleri ve küresel destek konularındaki deneyim ve uzmanlığı ile müşterilerimiz, laboratuvarda veya dış şartlarda, malzeme testi çözümleri ile ilgili tüm alanlarda yardım alır. Müşterilerimize, ürünlerinin performansıyla ilgili kararları almak için ihtiyaç duydukları bilgi ve verileri sağlayacak test programlarını sağlamak için,kendileriyle birlikte çalışmaktayız.www.atlas-mts.com

Testfabrics

testfabrics

Testfabrics, Inc. çok önemli “bir ihtiyacı karşılamak” için uzun yıllar ABD ipek endüstrisinde çalışan İsviçreli eğitimli bir tekstil teknisyeni olan Mr. WernerKlaas tarafından kuruldu.

1930’ların ortalarında oluşan bu “ihtiyaç”, üretici ve tedarikçi firmaların, tekstil ürünlerinin ıslak işlemleri için yardımcı kimyasalların kullanıldığı ve boyama işlemlerinin yapıldığı laboratuvarlarına gereken tekstil test malzemeleri sağlamaktı. Bu ihtiyacın karşılanması,halen işimizin temelini oluşturmakta ve tekstil üreten, tedarik eden tüm müşteriler için ilgili test malzemelerini sağlamamıza olanak tanımaktadır.

Müşterilerimiz arasında aktif yüzey maddeleri ve sentetik deterjanların üreticileri ve tüketicileri, tüketici ürünleri imalatçıları, tekstil endüstrisi şirketleri, tekstil eğitimcileri, kimya ve adli tıp bilimcileri ve eğitimcileri, müze topluluğu içindeki çeşitli gruplar, tiyatro ve giyim tasarımcıları ve daha birçok farklı sektörden firmalar bulunmaktadır.www.testfabrics.com

SDC Materials

sdc materials

SDC Enterprises tekstil testleri ve kalite kontrolü için gereken malzemeleri üretmek amacıyla İngiltere’de tekstil boyacıları ve kimyacılarının oluşturduğu bir dernek olarak kuruldu ve yıllar içinde kalitesi sayesinde gelişerek, uluslararası bir firma haline geldi.

SDC Enterprises, BS, EN ve ISO test prosedürlerinde kullanılmak üzere birinci sınıf renk haslığı test sarf malzemeleri üretmektedir. Birçok büyük perakendeci tarafından tercih edilen SDC ürünleri, marka veya ürünlerinin kalitesine ve değerine yatırım yapmak isteyen kuruluşlar için dünya çapında bir endüstri standardı haline gelmiştir.www.sdcmaterials.com